Můžete se dočíst, že aplikace nyní nabízí nejen plánování rozpočtu, správu dluhů a online platbu

Scroluj dolů

Co nabízí mobilní aplikace? Nejen plánování rozpočtu, správu dluhů a online platbu

Komerční sdělení: Jste stará škola a vše máte rádi hezky po ruce? Peníze v hotovosti a rodinný rozpočet na papíře je to, co vás vystihuje? Nebraňte se online světu, internet vám pomůže se správou osobních financí, navíc díky vychytaným mobilním aplikacím se naučíte mít peníze pod kontrolou a nikdy už vás nepřekvapí nula na účtu.

Mobilních aplikací je celá řada, některé pomáhají s vyrovnaným rozpočtem, jiné skvěle třídí měsíční výdaje a najdou si i takové, díky kterým už nikdy nezapomenete na splátku úvěru.

Mobilní aplikace od vaší banky je základ

Ještě než se vydáme prozkoumat externí mobilní aplikace, zaostřeme na tu od vaší banky.  Mobilní bankovnictví má oproti tomu internetovému jednu velkou nespornou výhodu, můžete ho otevřít kdykoliv a kdekoliv, na rozdíl od počítače má totiž většina lidí mobilní telefon stále u sebe.

Apple iPhone telefon

A co bankovní mobilní aplikace nabízí? Možnost zadat platby, kontrolovat jednotlivé transakce, sjednat půjčku, kontokorent a některé i pojištění. Máte-li více účtů, snadno si můžete mezi nimi přepínat, a to ať už se jedná o běžný účet, spořicí nebo úvěrový. Navíc většina mobilních aplikací vám poskytne i přehledné grafy, které vám porovnají měsíční příjmy a roztřídí výdaje.

Nezaplacené složenky vás na stole v kuchyni už trápit nemusí, stačí vzít telefon, otevřít mobilní bankovnictví a vyfotit QR kód, žádné složité opisování vás čekat nebude, veškeré potřebné údaje se načtou.

Jaké další mobilní aplikace jsou k mání?

Ani mobilní bankovnictví stačit nemusí k perfektní správě financí, občas je nutné do plánování rozpočtu zapojit i rodinu, jindy je zas zapotřebí mít dokonalý přehled nad dluhy, zapomenout na úvěr lze snadno a jedna opožděná splátka může nasekat pořádnou paseku.

Pro správu společného účtu je ideální například česká aplikace eÚčty.cz, velké oblibě nejen u nás ale i v zahraničí se těší další tuzemská aplikace Speende. Ta nabízí i možnost načtení údajů z účtenky z obchodu, a to díky pouhému jejímu vyfocení, navíc poskytuje finanční přehled ve stále populárních excelovských tabulkách.

iPhone-X-plocha-nahled

Mezi další hojně využívané mobilní aplikace pak patří My Budget Book, Wallet, Money Manager Expense & Budget a Cash. Některé aplikace jsou zcela zdarma, za jiné je nutné zaplatit menší jednorázový poplatek, obvykle v řádu desítek korun, najdou se i takové verze, které si účtují pouze za nadstandardní finanční nástroje.

Mobilní telefon nabízí nespočet možností, díky němu můžeme mít osobní finance u sebe, i přestože peněženka zeje prázdnotou. Dnes už lze běžně telefonem vybaveným NFC technologií také zaplatit, stačí ho přiložit k bezkontaktnímu terminálu a nemusíte se o nic starat, u nákupu do 500 Kč se obejdete i bez PINu. Proč tedy nezkusit papír, tužku, bankomat a naditou peněženku vyměnit za mobilní technologie?

Zpět na blog
Zpět na blog
November 3, 2022
Loading